Aktualności

Skazana: Spotkanie z twórcami na festiwalu "Młodzi i Film"

Aktualności

Na festiwalu Młodzi i Film odbyło się spotkania z twórcami serialu Skazana. W rozmowie uczestniczyły aktorki: Marta Malikowska i Marta Ścisłowicz oraz scenarzystka nadzorująca Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz.

W Koszalinie odbył się 40. Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", podczas którego oprócz seansów filmowych zostały zorganizowane debaty oraz panele tematyczne. Jednym z nich było spotkanie z twórcami serialu "Skazana", na którym pojawiły się Marta Malikowska i Marta Ścisłowicz wraz ze scenarzystką Katarzyną Śliwińską-Kłosowicz. Rozmowę poprowadziła Kinga Burzyńska, której udało się wyciągnąć kilka ciekawostek dotyczących pracy na planie i podejścia do roli. Zobaczcie relację z tego wydarzenia!

Serial Skazana - obsada

Obok Agaty Kuleszy w serialu pojawią się także Michał Czernecki (Paweł Witkowski, mąż Alicji), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin, przyjaciel Alicji), Martyna Byczkowska (Hania, córka Alicji), Aleksandra Adamska (Pati, więźniarka), Tomasz Schuchardt (kierownik penitencjarny), Marta Malikowska ("Kosa", więźniarka), Marta Ścisłowicz (Basia, lekarka w ambulatorium więziennym), Jan Jankowski (Bednarek, prawnik Pawła), Joanna Gonschorek ("Swieta", strażniczka), Maria Kania (Marika, więźniarka), Monika Dawidziuk ("Amfisa", więźniarka), Hanna Klepacka ("Campina", więźniarka) oraz Natalia Sikora (Szkudlarek, strażniczka).Skazana - kolejna produkcja Player Original„Skazana” to historia na motywach książki Ewy Ornackiej „Skazane na potępienie”. Dodatkowo wiele z postaci przedstawionych w serialu inspirowanych jest prawdziwymi przestępczyniami, znanymi z pierwszych stron gazet.Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Ewa Ornacka. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopka („Nieobecni”, „Pod powierzchnią”, „W głębi lasu”), a za zdjęcia Paweł Flis („Tajemnica zawodowa”, „Królestwo kobiet”). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki („Szadź”, „Królestwo kobiet”). Zdjęcia do serialu zakończyły się pod koniec maja.Player Original to produkcje własne Playera, realizowane specjalnie na zamówienie serwisu i dostępne ekskluzywnie w Playerze. Do tej pory w bibliotece znalazły się: seria „Chyłka”, „Szadź”, „Żywioły Saszy – Ogień”, „Nieobecni”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komedy”, „Mamy to!” oraz „One Night Squad”.