Aktualności

"Johnny" to więcej niż historia dwóch ludzi. Który temat był najtrudniejszy do poruszenia?

Aktualności

Który temat był najtrudniejszy do poruszenia dla reżysera filmu "Johnny"?

"Johnny" to więcej niż historia dwóch ludzi. To film o śmierci, śmiertelnej chorobie, pracy w hospicjum, alkoholizmie czy wybaczaniu. Który temat okazał się najtrudniejszy do poruszenia dla reżysera Daniela Jaroszka?

FILM "JOHNNY" W KINACH OD PIĄTKU 23 WRZEŚNIA.

O czym jest film "Johnny"?

„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

"Johnny" pełnometrażowym debiutem Daniela Jaroszka
"Johnny" pełnometrażowym debiutem Daniela Jaroszka

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Reżyser Daniel Jaroszek o filmie "Johnny"

Film "Johnny" to pełnometrażowy debiut reżysera Daniela Jaroszka. Ten film to znacznie więcej niż biograficzna opowieść o dwóch mężczyznach połączonych razem przez los. Ta filmowa opowieść porusza wiele bardzo trudnych tematów takich jak: śmiertelna choroba, praca w hospicjum, śmierć bliskiej osoby, alkoholizm czy problemy kościoła katolickiego. Który z nich był dla Jaroszka najtrudniejszy do opowiedzenia?

Pozostałe wiadomości