Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zobacz wręczenie nagród!

Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu
Dawid Kubacki zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Świata

Transmisje z Pucharu Świata w skokach w TVN, Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

W pierwszej serii poleciał 141,5 m, najdalej ze wszystkich zawodników. Z notą 157,4 pkt wyprzedzał o 6,7 pkt drugiego Austriaka Manuela Fettnera (138 m). Piotr Żyła skoczył zaś 139,5 m i do wicelidera tracił tylko 0,6 pkt. W finale Kubacki potwierdził klasę. Skok na odległość 135,5 m zapewnił mu zwycięstwo. Kolejne miejsca zajęli Fettner i Słoweniec Anze Lanisek. Na piątej pozycji uplasował się Piotr Żyła.

Puchar Świata Engelberg 2022: Piotr Żyła o włos podium

Źródło zdjęcia głównego: Eurosport