Aktualności

Film "Czarna Owca" w reż. Aleksandra Pietrzaka nagrodzony na Festiwalu KinEst Fest w Katanii na Sycylii!

Aktualności

Film "Czarna Owca" w reż. Aleksandra Pietrzaka zdobył 2 nagrody na Festiwalu KinEst Fest w Katanii na Sycylii!

Film "Czarna Owca" w reż. Aleksandra Pietrzaka zdobył 2 nagrody na Festiwalu KinEst Fest w Katanii na Sycylii:

  • Nagrodę Publiczności (1. Miejsce w rankingu publiczności)
  • Nagrodę Jury Prasowego (ex aequo z filmem "Amatorzy") z uzasadnieniem: "Za ironię, płynność fabuły, za błyskotliwe dialogi, za historię miłości między kobietami, za sposób, w jaki potraktowano psychologiczny rozwój bohaterów i za jakość zdjęć".

KinEst Fest to nowy festiwal filmów z Europy Środkowo-Wschodniej, organizowany przez stowarzyszenie Dolina Miru. Okazja do odkrywania i ulepszania arcydzieł coraz bardziej oryginalnej i innowacyjnej kinematografii.

Od Polski po Serbię, od Czech po Litwę szeroki i fascynujący przegląd, który opowiada o społeczeństwie i przemianach oczami pokolenia reżyserów i autorów, hybrydycznego i otwartego na kulturowe i stylistyczne kontaminacje.

W pierwszej edycji filmy w konkursie były głosowane bezpośrednio przez publiczność. W drugiej edycji, w 2022 roku, nagroda zakwalifikowanego jury jest doliczana do nagrody publicznej.

W programie znalazła się sekcja konkursowych filmów z Europy Środkowo-Wschodniej, a także wydarzenia specjalne, retrospektywy, warsztaty i masterclass, prezentacje książek i spotkania filmowe.

Nagrody na Festiwalu:

  • Nagroda Publiczności
  • Nagroda Jury dla Najlepszego Filmu
  • Nagroda Jury Prasowego
  • Nagroda dla Filmu Krótkometrażowego
Pozostałe wiadomości