Aktualności

Byliśmy na premierze filmu "Johnny". Zobacz, co mówili jego twórcy!

Aktualności

Zobacz relację z uroczystej premiery "Johnnego"!
Zobacz relację z uroczystej premiery "Johnnego"!
wideo 2/2

We wtorek 20 września odbyła się uroczysta premiera filmu Daniela Jaroszka "Johnny". W kinie pojawili się m.in. Piotr Trojan (Patryk Galewski), Maria Pakulnis (Hania) czy Marta Stalmierska (Żaneta Galewska). Zobacz, co powiedzieli o filmie!

"JOHNNY" W KINACH OD PIĄTKU 23 WRZEŚNIA.

Daniel Jaroszek, Maciej Kraszewski, Piotr Trojan, Maria Pakulnis, Marta Stalmierska na uroczystej premiersze "Johnnego".

We wtorek 20 września odbyła się uroczysta premiera filmu "Johnny". Jest to pełnometrażowy debiut reżyserski Daniela Jaroszka. Za scenariusz odpowiada Maciej Kraszewski, natomiast w główne role wcielili się Dawid Ogrodnik (Jan Kaczkowski) oraz Piotr Trojan (Patryk Galewski). Drugi z nich za te kreację otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni.

Nagrodę w Gdyni za profesjonalny debiut aktorski otrzymała Marta Stalmierska, która w filmie "Johnny" gra Żanetę Galewską. Na ściance podczas uroczystej premiery pojawiła się obok m.in. Marii Pakulnis (Hania) czy Witolda Dębickiego (Ziuk). Zobaczcie, co powiedzieli nam o "Johnnym"!

O czym jest film "Johnny"?

„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Pozostałe wiadomości