Aktualności

Apokawixa: Jak narodził się Blitz?

Aktualności

Reporter:
Małgorzata Czop
Źródło:
tvn, informacja prasowa
Apokawixa: Jak narodził się Blitz?

Sebastian Fabijański wykreował charyzmatyczną i charakterystyczną postać w filmie Xawerego Żuławskiego "Apokawixa". Aktor opowiedział nam o tym, jak pracował ze scenariuszem i kto był inspiracją do powstania Blitza.

Apokawixa - Blitz istnieje naprawdę

Apokawixa: O inspiracjach w postaci Blitza
Apokawixa: O inspiracjach w postaci Blitza

Kiedy jeździłem z Xawerym po festiwalach z filmem "Mowa ptaków", temat tego filmu był na tapecie. W ogóle mój bohater wziął się od człowieka, którego obaj znamy. Zresztą pracuje na planach filmowych. Pamiętam, jak spotkaliśmy go we Wrocławiu i notowałem wszystkie jego magiczne, odjechane kompletnie teksty. Potem one znalazły się w filmie. Można powiedzieć, że gram postać żyjącą. W ogóle cała kreacja wokół tego była dla mnie najciekawszym etapem. Wszystkie tatuaże robiłem sam. To jest super, że Xawery daje mi taką przestrzeń, gdzie ta wolność artystyczna jest na wyciągnięcie ręki.

Apokawixa - o czym opowiada film?

Apokawixa zapowieddz kinowa
Apokawixa zapowieddz kinowa

Czasem kac to nie najgorsze, co może ci się przydarzyć… „Apokawixa” to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli. W środku imprezy wybucha epidemia zombie. Bohaterowie muszą walczyć o życie.

Apokawixa - obsada

W filmie występują obiecujący aktorzy młodego pokolenia: Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak, Oskar Wojciechowski. Partnerują im m.in.: Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Matylda Damięcka. 

Apokawixa: Poznaj bohaterów filmu!
Apokawixa: Poznaj bohaterów filmu!

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn, informacja prasowa

Pozostałe wiadomości